Secții Spital Orășenesc Oțelu-Roșu

Camera de gardă


Asistenti medicali


Coltea Angelica

Tomici Simona

Gugea Pansela

Bojinescu Lazarica

Avramoni Silvia

Laborator si radiologie



LABORATOR  ANALIZE  MEDICALE

 

Laboratorul nostru execută următoarele analize:

-         analize biochimice

-         analize hematologice

 

Analizele se execută pe aparate automate.

SEF LABORATOR :

Ing. Chimist URSULESCU  GEORGETA

    

Absolventă a Facultăţii de Tehnologie Chimică Timişoara, 1984

MEDIC SPECIALIST – Militaru Dan Andrei

CHIMISTI:  Micsa Lavinia Roxana

ASISTENTI MEDICALI  : Carpeanu Ana Daniela,  Burdea Irina,  Borca Nicolae

Infirmiera : Munteanu Doinita

AMPLASAMENT : etaj I

Telefoane utile : 0255/530308 ; int 101

 


RADIOLOGIE - IMAGISTICA MEDICALA

MEDIC SPECIALIST : Jurja Emanuel

ASISTENTI MEDICALI : Silvasan Eva, Stanciu Nicolae Florin

AMPLASAMENT:  parter

Telefoane utile : 0255/530308 ; int 148


Contabilitate Runos Informatica


Serviciul FINANCIAR - CONTABIL

 

MURARIU DAMASCHIN MARIUS– economist

 POPESCU MARINELA-  economist

 IAMANDEI DANIELA - economist

 SILVASAN OPRIŢA – referent

 

Serviciul RESURSE UMANE

 

 

 FLOREA MIRELA RAIRA - economist

 

 

Serviciul INFORMATICĂ

 

 

 Ing. BULIGA  ADRIANA  – programator

 BORAN MIRELA LILIANA – operator calculator

 

 

STATISTICA:  DANCIU EUGENIA – asistent medical

 

 

Serviciul ACHIZITII : Ec. FLOREA MARIANA

 

AMPLASAMENT:  parter

 

 


Farmacie



Achiziţionarea medicamentelor se face prin licitaţie electronică. 

Farm. BRAŞOVAN CĂTĂLINA MARIA  – farmacist specialist


  • absolventă a Universităţii de Medicina şi Farmacie Iaşi, Facultatea de Farmacie, promoţia 1992
  •  farmacist  specialist farmacie generală din anul 2002


ASISTENTI MEDICALI   :     Dragalina Ana, Necsa Maria

Economist : Silvasan Floare

AMPLASAMENT  : parter

Telefoane utile :0255/530308 ;int 157


Sterilizare


STERILIZARE :

 

ASISTENTI  MEDICALI:  Murariu  Marieta

                                          Lupu Mariana 

Administrativ


SERVICIUL ADMINISTRATIV:

 

SEF SERVICIU ADMINISTRATIV:

Ec. REITMAYER  ADRIAN

 

 

MUNCITORI:

 

ELECTRICIENI: Serban Nicolae, Murariu Sorin Paul

MECANIC :   Simeria Ilie Remus

LIFTIER:   Boldea Elvira Hortensia, Bogdan Cristina

 

AGENTI  PAZA : Boldea Gigi Nicusor, Oancea Gica, Savu Ion,Gaina Ion

 

TELEFONISTE :  Nedelcu Nuti, Panescu Alina

 

SPALATORESE : Stirban Maria, Bocicai Andreea  Elena

BUCATARESE :   Murari Isabela , Simeria Cristina, Simeria Alexandra